ÖSD (Österreichisches Sprachdiplom Deutsch)

Contact

Spl. Tudor Vladimirescu 9
etaj 2, ap. 9
300195 / Timisoara
office@babelcenter.ro
tel. 0256 - 244 400

Program secretariat
Luni - Joi intre 12.00 - 20.00
Vineri
intre 10.00 - 18.00 intre 12.00 - 20.00 in perioadele de inscrieri pentru noile cursuri

Cariere

Echipa Babel evolueaza in mod constant si ne bucuram sa anuntam deschiderea unor noi posturi full-time in cadrul acesteia!

PR & Team Assistant

Esti candidatul ideal daca:

  • esti o persoana proactiva si comunicativa;
  • buna organizare si atentia la detalii te reprezinta;
  • ai abilitatea de a lucra atat individual, cat si in echipa;
  • cunosti limba engleza la nivel avansat;

Responsabilitati:

  • oferirea de informatii despre serviciile centrului nostru si asigurarea fluxului informational al companiei (corespondenta, e-mail, telefon etc.);
  • pregatirea, gestionarea si monitorizarea procesului de inscriere;
  • pregatirea suportului de curs pentru fiecare modul;
  • acordarea de asistenta echipei de profesori;
  • indosarierea si arhivarea documentelor.

Daca iti doresti sa faci parte din echipa noastra, te rugam sa ne trimiti CV-ul si scrisoarea de intentie la adresa de e-mail: office@babelcenter.ro!

Junior Trainer pentru limba germana/engleza/franceza

  • esti o persoana flexibila, interesata de o cariera in domeniul educatiei adultilor/copiilor;
  • ai absolvit Facultatea de Litere;
  • esti dornic(a) sa inveti in mod constant si ai abilitati foarte bune de relationare.

Experienta de a fi lucrat cu adulti sau copii intr-un context educational (in ONG, companie, training) reprezinta un avantaj.

Responsabilitati/Beneficii:

Ca profesor la Babel Center, principala ta activitate va fi pregatirea si sustinerea cursurilor pentru clientii persoane fizice sau corporate, la sediul Babel Center sau la sediul companiei client.

In plus, vei avea acces la un program organizat de dezvoltare profesionala constand in training initial, invatare permanenta si sprijin alaturi de un mentor, respectiv feedback constant din partea colegilor si coordonatorilor academici.

CV-ul si scrisoarea de intentie pot fi expediate la adresa de e-mail office@babelcenter.ro, cu titlul „Aplicatie Junior Trainer”.

Te asteptam cu drag in echipa noastra!