ÖSD (Österreichisches Sprachdiplom Deutsch)

Contact

Spl. Tudor Vladimirescu 9
etaj 2, ap. 9
300195 / Timisoara
office@babelcenter.ro
tel. 0256 - 244 400

Program secretariat
Luni - Joi intre 12.00 - 20.00
Vineri
intre 10.00 - 18.00 intre 12.00 - 20.00 in perioadele de inscrieri pentru noile cursuri

Cariere

Babel Center este un centru de limbi straine cu o experienta de 11 ani in Timisoara, care reuneste o echipa de profesori pasionati de educatie intr-un mediu prietenos si propice invatarii.

Echipa Babel evolueaza in mod constant si ne bucuram sa anuntam deschiderea unui nou post full-time in cadrul acesteia, pentru pozitia: Junior Trainer de limba germana!

Cautam:

  • o persoana flexibila, interesata de o cariera in domeniul educatiei adultilor/copiilor
  • absolvent/student al Facultatii de Litere, specializare limba germana.
  • o persoana dornica de invatare continua si cu abilitati foarte bune de relationare

Experienta lucrului cu adulti/copii (in ONG, companie, training) reprezinta un avantaj.

Responsabilitati/Beneficii:

Ca profesor de limba germana la Babel Center, principala ta activitate va fi pregatirea si sustinerea cursurilor pentru clientii persoane fizice sau corporate, la sediul Babel Center sau la sediul companiei client.

In plus, vei avea acces la un program organizat de dezvoltare profesionala constand in training initial, invatare permanenta si sprijin alaturi de un mentor, respectiv feedback constant din partea colegilor si coordonatorilor academici.

CV-ul si scrisoarea de intentie pot fi expediate pana in data de 28 februarie 2017 la adresa de e-mail office@babelcenter.ro, cu titlul “Aplicatie Junior Trainer limba germana”.

Mai multe detalii despre Babel pot fi consultate accesand pagina de web www.babelcenter.ro sau pagina de Facebook – Babel Center.